Верификација на возраста

За да ја користите веб-страницата Alphagreenvape, мора да имате 21 година или повеќе. Ве молиме, проверете ја вашата возраст пред да влезете на страницата.

Ние користиме колачиња за да ја подобриме нашата веб-страница и вашето искуство при прелистување на истата. Продолжувајќи да ја разгледувате нашата веб-страница, ја прифаќате нашата политика за колачиња

Извинете, вашата возраст не е дозволена

Пенкало за еднократна употреба Vape AD03 CBD / THC со долен производител на порта за полнење керамички калем без тежок метал со чист вкус и голема пареа

Краток опис:

Краток опис : Ние произведуваме и снабдуваме AD03 CBD / THC пенкало за еднократна употреба, добриот дизајн на изгледот на vape носи многу редовни клиенти. Покрај тоа, со години соработувавме со некоја компанија за канабис со лиценца БИГ, опфаќајќи го поголемиот дел од пазарот во Северна Америка и Европа. Очекуваме да станеме ваш долгорочен партнер во Кина.


 • F0B Цена: 1,85 УСД - 2,0 / парче
 • Мин. Количина на нарачка: 100 парчиња
 • Способност за снабдување: 300 000 парчиња / месец
 • Пристаниште: Шенжен
 • Услови на плаќање: T / T, PayPal, L / C, D / A, D / P
 • Детали за производот

  Како производител на хардвер за vape во Кина, ја имаме најпрофесионалната работилница за GMP. Ние нудиме не само висококвалитетни различни видови кертриџи, туку и нови видови пенкало за еднократна употреба. Ние постојано развиваме нови производи. Ние обезбедуваме OEM / ODM услуга за нашите клиенти, вие би можеле да бидете еден од нив како клиент со бела етикета. Уште повеќе, услугата за клиенти со 5 arsвездички е нашиот мотор за раст на CBD индустријата на долг рок. Освенкертриџ и пенкало, ние, исто така обезбеди вапе додатоци и прилагодени пакети.

   

  1. Производ воведување на Пенкало за еднократна употреба за еднократна употреба AD03CBD / THC

  Пенкало за еднократна употреба за еднократна употреба AD03 CBD / THC е едно од најпопуларните и најстабилните пенкало за еднократна употреба. Тоа е мини тип пенкало за еднократна употреба, и најмногу наликува на пенкало со изглед на тутун. Направено е со стаклен резервоар од керамика, месинг без олово и памук од висок степен.

  Иако најголемата големина на дупката за внесување на масло е 1,7 мм, специјалната структура ја прави големата стапка на апсорпција. Користете помала големина на внесот на масло, но можете да вапите полесно.

  Батеријата што ја користиме батерија од одделение со капацитет од 350mAh, тотално е доволно за исфрлање на еден грам масло, бидејќи батеријата се намалува при складирање (ја испитуваме секоја батерија и старее секоја батерија пред да ја испратиме), за да спречиме овој проблем, дизајниравме полнење пристаниште во долниот дел. Значи, не треба да се грижите за проблемот со батеријата.

   

  2. Параметар на производот (спецификација) на  Пенкало за еднократна употреба за еднократна употреба AD03 CBD / THC

  Име на производот

   Кертриџ со вапе CBD / THC / AD03

  Материјал

     Метал / стакло Пирекс / керамичка калем

  Капацитет на резервоар

  1,0 мл / 0,5 мл

  Димензија

  Д 10,5 mm & L 94,3 / 106 mm

  Дупка за внесување на масло

  2 * 1.0мм / 1.5мм / 1.7мм (прилагодена големина

  Тип на совет

  Зашрафете се

  Отпорност

  1,5Ω

  Капацитет на батеријата

  350mAh

  OEM / ODM

   Поддршка

   

  3. Карактеристика на производот и примена на Пенкало за еднократна употреба за еднократна употреба AD03 CBD / THC

  ——Висока стапка на апсорпција, костум за густо масло. (Дупка за внесување на масло по избор)

  ——Со приклучок за полнење.

  —— Без хеви метал, тип без олово.

  —— Облека за различни типови на масла CBD / THC.

  - Без дизајн на протекување.

  —— Специјална керамичка формула

  - Поддржете ги услугите за OEM / ODM

  4. Детали за производството на Пенкало за еднократна употреба за еднократна употреба AD03 CBD / THC

  ① Лесно инјектирајте го THC или CBD маслото, капацитет од 0,5 ml и 1,0 ml резервоар.

  ② Тотално нема хеви метал.

  ③ Висока стапка на апсорпција на маслото, соодветно масло за различна дебелина.

  ④ Прилагодено печатење на логото и различна боја на врвот, направете ваш сопствен бренд

  ⑤ Мини тип, 1 грам само 106 mm.

  Battery 350mAh батерија со голем капацитет, доволно за еден грам.

  Port Приклучок за полнач во долниот дел.

  AD03 CBDTHC Disposable Vape Pen With Bottom Rechargeable Port Manufacturer Ceramic Coil No Heavy Metal with Pure Taste and Big Vapor (3)
  AD03 CBDTHC Disposable Vape Pen With Bottom Rechargeable Port Manufacturer Ceramic Coil No Heavy Metal with Pure Taste and Big Vapor (5)
  AD03 CBDTHC Disposable Vape Pen With Bottom Rechargeable Port Manufacturer Ceramic Coil No Heavy Metal with Pure Taste and Big Vapor (7)
  AD03 CBDTHC Disposable Vape Pen With Bottom Rechargeable Port Manufacturer Ceramic Coil No Heavy Metal with Pure Taste and Big Vapor (4)

  AD03 CBDTHC Disposable Vape Pen With Bottom Rechargeable Port Manufacturer Ceramic Coil No Heavy Metal with Pure Taste and Big Vapor (1) AD03 CBDTHC Disposable Vape Pen With Bottom Rechargeable Port Manufacturer Ceramic Coil No Heavy Metal with Pure Taste and Big Vapor (2)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја