на Кина AD03 CBD/THC пенкало за еднократна употреба Vape со долна порта за полнење Производител на керамичка калем без тежок метал со чист вкус и голема пареа Фабрика и производители |Алфагрин вап

Потврда за возраста

За да ја користите веб-страницата Alphagreenvape, мора да имате 21 година или повеќе.Ве молиме проверете ја вашата возраст пред да влезете на страницата.

Ние користиме колачиња за да ја подобриме нашата веб-локација и вашето искуство при прелистување.Продолжувајќи да ја прелистувате нашата веб-локација, ја прифаќате нашата политика за колачиња

Извинете, вашата возраст не е дозволена

AD03 CBD/THC пенкало за еднократна употреба Vape со долна порта за полнење Керамички калем без тежок метал со чист вкус и голема пареа

Краток опис:

Ние обезбедуваме AD03 Vape CBD/THC/Delta 8 или 9 пенкало за еднократна употреба.Тоа е голема пареа и чистиот вкус гарантираат квалитетно искуство.Имаме информиран продажен персонал кој може да ве води до производите што се најпогодни за вашите потреби и секогаш се тука да ви помогнат при вашето патување.Ние продаваме само производи со највисок квалитет.Што за возврат им дава на нашите клиенти најдоброто можно искуство.Во alphagreen, нашата мисија е да ги снабдуваме нашите клиенти со производи со највисок квалитет на пазарот денес и да ги увериме истите клиенти дека alphagreen нуди најдобра услуга на пазарот.Со нетрпение очекуваме да работиме со вас во иднина.


 • Цена на F0B:1,85 американски долари - 2,0 / парче
 • Мин. Количина на нарачка:100 Парчиња
 • Способност за снабдување:300.000 парчиња / месец
 • Пристаниште:Шенжен
 • Услови на плаќање:T/T, PayPal, L/C, D/A, D/P
 • Детали за производот

  Како производител на vape хардвер во Кина, ја имаме најпрофесионалната работилница за GMP.Нудиме не само висококвалитетни различни видови касети, туку и нови типови пенкала за еднократна употреба.Ние постојано развиваме нови производи.Ние обезбедуваме OEM/ODM услуга за нашите клиенти, а вие би можеле да бидете еден од нив како клиент за бела етикета.Уште повеќе, услугата за клиенти со 5 ѕвезди е нашиот мотор за раст во индустријата за варење CBD на долг рок.Освенкертриџиvape пенкало, ние, исто такаобезбедивапа додатоцииприлагодени пакети.

   

  1. Производ Воведување наAD03CBD/THC пенкало за еднократна употреба

  AD03 CBD/THC пенкалото за еднократна употреба е едно од нашите најпопуларни и најстабилни пенкала за еднократна употреба.Тоа е мини пенкало за еднократна употреба, и наликува на пенкало со изглед на тутун.Направен е од стаклен керамички врв, месинг без олово и висококвалитетен памук.

  Иако најголемата големина на отворот за внесување масло е 1,7 mm, специјалната структура ја прави одличната стапка на апсорпција.Користете помала големина на внесот на масло, но можете да испарувате полесно.Иако AD03 има само 2 отвори за внесување масло, тој се доживеа многу одлично во споредба со обичниот AT01 со четири отвори за внесување масло.

  Добивме многу позитивни повратни информации за овој AD03, особено за бојата со злато и рубли, таа е многу популарна кај 20-40 години.

  Батеријата што ја користиме батерија од класа А со капацитет од 350 mAh, сосема е доволна да испари еден грам масло, бидејќи батеријата се намалува за време на складирањето (Ние ја проверуваме секоја батерија и ја старееме секоја батерија пред да ја испратиме), за да го спречиме овој проблем, дизајниравме систем за полнење порта на дното.Така, не треба да се грижите за проблемот со батеријата.

   

  2. Параметар на производот ( Спецификација ) наAD03 CBD/THC пенкало за еднократна употреба

  Име на производ

  CBD/THC vape кертриџ/ AD03

  Материјал

  Метал/Пирекс стакло/Керамички калем

  Капацитет на резервоарот

  1,0 ml/0,5 ml

  Димензија

  D 10,5mm & L 94,3/106mm

  Дупка за внесување масло

  2*1,0мм/1,5мм/1,7мм (прилагодена големина)

  Тип на совет

  Зашрафете

  Отпор

  1,5 Ω

  Капацитет на батеријата

  350 mAh

  OEM/ODM

  Поддршка

  3. Карактеристика на производот и примена наAD03 CBD/THC пенкало за еднократна употреба

  ——Висока стапка на апсорпција, одговара за густо масло.(Дупката за внесување масло може да се прилагоди)

  ——Со приклучок за полнење.

  ——Без хеви метал, тип без олово.

  ——Одговараат за различни типови на CBD/THC масло.

  ——Дизајн без истекување.

  —-Специјална керамичка формула

  ——Поддржете ги услугите OEM/ODM

  4. Детали за производство наAD03 CBD/THC пенкало за еднократна употреба

  ① Лесно вбризгувајте го THC или CBD маслото, капацитет на резервоарот од 0,5 ml и 1,0 ml.

  ② Целосно нема хеви метал.

  ③ Висока стапка на апсорпција на масло, одговараат за масло со различна дебелина.

  ④ Прилагодено печатење на лого и различна боја на врвовите, направете сопствен бренд

  ⑤ Мини тип, 1грам само 106мм.

  ⑥ батерија со голем капацитет од 350 mAh, доволна за еден грам.

  ⑦ Приклучок за полнач на дното.

  Совети за употреба на е-цигари

  1. Кога го користите, внимавајте да не пушите премногу силно, нема да пуши.Бидејќи кога пушите премногу силно, е-течноста директно се вшмукува во вашата уста без да се атомизира од атомизерот.Така лесно го вдишуваше чадот повеќе.

  2. Кога пушите, ве молиме внимавајте да го задржите еден здив долго време, бидејќи долго време може да направи течноста од чад во кертриџот целосно да се атомизира од атомизерот, а со тоа да се произведе повеќе чад.

  3. Обрнете внимание на аголот на употреба.Држете го држачот за цигари нагоре, а држачот за цигари навален надолу.Ако држачот за цигари е спуштен, а држачот за цигари е горе додека пушите, течноста од цигарата природно ќе тече надолу во вашата уста поради гравитацијата.

  4. Кога димната течност се вшмукува во устата, симнете ја димната бомба.

  5. Избришете ја вишокот чадна течност во држачот за цигари и над атомизерот пред употреба.

  6. За да ја задржите батеријата со доволно енергија, недоволната моќност исто така ќе предизвика течноста од чад да не се атомизира целосно и да не се вшмукува во устата.

  AD03 CBDTHC Vape пенкало за еднократна употреба со долна порта за полнење Керамички калем без тежок метал со чист вкус и голема пареа (3)
  AD03 CBDTHC пенкало за еднократна употреба Vape со долна порта за полнење Керамички калем без тежок метал со чист вкус и голема пареа (4)
  AD03 CBDTHC Vape пенкало за еднократна употреба со долна порта за полнење Керамички калем без тежок метал со чист вкус и голема пареа (5)
  AD03 CBDTHC Vape пенкало за еднократна употреба со долна порта за полнење Керамички калем без тежок метал со чист вкус и голема пареа (7)

 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја