Верификација на возраста

За да ја користите веб-страницата Alphagreenvape, мора да имате 21 година или повеќе. Ве молиме, проверете ја вашата возраст пред да влезете на страницата.

Ние користиме колачиња за да ја подобриме нашата веб-страница и вашето искуство при прелистување на истата. Продолжувајќи да ја разгледувате нашата веб-страница, ја прифаќате нашата политика за колачиња

Извинете, вашата возраст не е дозволена

AT01 Easy Press Vape CBD / THC / Delta 8 Касети за масло без олово и без тешки метали со чист вкус и голема пареа

Краток опис:

Краток опис : Ние доставуваме кертриџ за еднократна употреба AT01 Easy Press Vape CBD / THC / Delta 8. Тоа е со чист вкус и поголема пареа. Имаме професионален тим за истражување и развој и добра услуга за предсолење, после солење. Нашите производи се со добри повратни информации и висок квалитет. Правило е дека квалитетот е живот. Очекувам да соработуваме со вас.


 • FOB Цена: 0,78 - 0,88 УСД / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 100 парчиња
 • Способност за снабдување: 300 000 парчиња / месец
 • Пристаниште: Шенжен
 • Услови на плаќање: T / T, PayPal, L / C, D / A, D / P
 • Детали за производот

  Како производител на хардвер за vape во Кина, ја имаме најпрофесионалната работилница за GMP. Ние нудиме не само висококвалитетни различни видови кертриџи, туку и нови видови пенкало за еднократна употреба. Ние постојано развиваме нови производи. Ние обезбедуваме OEM / ODM услуга за нашите клиенти, вие би можеле да бидете еден од нив како клиент со бела етикета. Уште повеќе, услугата за клиенти со 5 arsвездички е нашиот мотор за раст на CBD индустријата на долг рок. Освенкертриџ и пенкало, ние, исто така обезбеди вапе додатоци и прилагодени пакети.

   

  1. Производ воведување на Касета со Vape AT01 CBD / THC

  Лесното притискање AT01 е иста структура како и нашиот оригинален кертриџ AT01, но тој е ажурирачки во споредба со AT01. Бидејќи е со различен врв - Лесно капаче за печат. Касетите AT01 се со капаче за вртење и има неопходна фиксна работна сила за затворање на врвот. Касетата AT01 Easy Press е со капаче за печат, затоа заштедете си труд и време. Полесно е и полесно.

  Врвот е стандарден транспарентен или сив. Но, другите бои исто така можат да се прилагодат со MOQ од 3.000. Ние исто така поддржуваме дизајн на лого за печатење и пакување.

  Уште поважно, кертриџот со лесен притисок AT01 е со помала брзина на истекување. Лесно притиска, но не може повторно да се отвори. Затоа, не се грижите за истекување и трошење на маслото.

   

  2. Параметар на производот (спецификација) на  Касета со Vape AT01 CBD / THC

  Име на производот

   Касета за испакнатина CBD / THC / Лесен печат AT01

  Материјал

     Метал / стакло Пирекс / керамичка калем

  Капацитет на резервоар

  1,0 мл / 0,5 мл

  Димензија

  Д 10,5 mm & L 42,3 / 51,8 mm    

  Дупка за внесување на масло

  4 * 1.0мм / 1.5мм / 2.0мм (прилагодена големина)

  Тип на совет

  Притиснете на

  Отпорност

  1,4Ω

  Нишка

  510

  OEM / ODM

   Поддршка

   

  3. Карактеристика на производот и примена на Касета со Vape AT01 CBD / THC

  —— Совет за лесен притисок, притиснете рачно наместо машината.

  —— Без хеви метал, тип без олово.

  —— Облека за различни типови на масла CBD / THC.

  ——510 Стандард.

  - Без дизајн на протекување.

  —— Специјална керамичка формула

  - Поддржете ги услугите за OEM / ODM

  4. Детали за производството на Касета со Vape AT01 CBD / THC

  ① Тотално стаклен врв, без пластика. Внимавајте на вашето здравје

  ② Притиснете на типот, за да нема протекување на дизајн.

  ③ Без тешки метални централни столпчиња (Ако сакате да ги знаете опасностите од тешките метали, прочитајте ја статијата подолу), различен совет за избор.

  ④ Висока стапка на апсорпција на маслото, соодветно масло за различна дебелина.

  ⑤ Прилагодено печатење на логото и различна боја на врвот, направете ваш сопствен бренд.

  at01 (5)
  at01 (1)

  Кои се опасностите од тешки метали за луѓето?

  Пазете се од тешки метали кои можат да предизвикаат рак

  Во вестите, честопати можеме да видиме дека тешките метали можат да предизвикаат одредена штета на човечкото тело, особено загадувањето на тешките метали во животната средина, што може да ги разболи луѓето, па дури и да предизвика рак. А тешките метали ги има насекаде во животот, не само загадувањето на животната средина, дури и козметиката што ја користат пријателки содржат тешки метали. Може да се замисли дека неговата штета врз човечкото тело е многу прикриена, не е лесно да се открие, и има многу видови на тешки метали, а штетата на различни видови на тешки метали на човечкото тело е исто така различна. Тогаш, ајде да одиме со сите да видиме кои се опасностите од тешките метали

  Олово, оловото е еден од најтоксичните тешки метали во загадувањето со тешки метали. Штом влезе во човечкото тело, тоа директно ќе ги оштети клетките на човечкиот мозок, ќе предизвика ментална ретардација на ракот, ќе предизвика мозочна смрт и деменција кај постарите лица, па дури и ќе ризикува рак. .

  Меркур, конзумирање на жива директно влегува во црниот дроб, а потоа ги оштетува видот и нервите на мозокот. Водата содржи траги на жива. Ако подолго време ја замени водата што содржи жива, тоа ќе предизвика хронично труење.

  Хром, најдиректна штета е да се предизвика ментални нарушувања и вкочанетост на екстремитетите.

  Арсен, овој тежок метал може да предизвика пигментација на кожата и абнормална кератинизација.

  Алдехиди може да предизвика дисфункција на бубрезите и кардиоваскуларни и цереброваскуларни заболувања. Најважната опасност е висок крвен притисок.

  Кобалт може да предизвика радиоактивно оштетување на кожата.

  Ванадиум, што има одредени ефекти врз човечкото срце и белите дробови, може да предизвика абнормален метаболизам во плазмата.

  Антимон, како кобалт, има радиоактивно оштетување на кожата.

  Селен, луѓето кои имаат сериозна прекумерна тежина со селен страдаат од неверојатни заболувања.

  Талиум може да предизвика повеќекратна невропатија.

  Манган може да влијае на функцијата на тироидната жлезда и лесно може да се добие хипертироидизам.

  Калај, како олово, е многу токсичен и може да предизвика рак.

  Верувам дека секој има одредено разбирање за опасностите од толку многу метали. Тешките метали се штетни за човечкото тело. Најсериозната штета е што тие можат да предизвикаат рак и директно да го загрозат животот. Затоа, мора да предизвикаме значително загадување во нашите животи, особено загадувањето со тешки метали во животната средина, што може да предизвика овие тешки метали да навлезат во почвата и водата. Кога луѓето ќе дојдат во контакт со оваа загадена вода и почва, тоа ќе предизвика хронично труење, што ќе доведе до некои проблеми во организмот. Болестите им се закануваат на животите.

  at01 (6)
  at01 (7)

  at01 (2) at01 (3)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја